Františkovy Lázně se nacházejí ve stejnojmenném městě, které se rozkládá v okolí Chebska. Lidé zde přicházejí z nejrůznějších důvodů, ať už jde o gynekologické problémy, onemocnění srdce, nemoci pohybového ústrojí nebo si chtějí zkrátka jen odpočinout od každodenního stresu. Lázně svým návštěvníkům také nabízejí uhličité koupele, slatinové zábaly nebo plynové injekce.
Františkovy Lázně se nacházejí v příjemném prostředí, které přímo vybízí k výletům po okolí. Můžete se tedy vydat na túru do nedalekých Krušných hor nebo na prohlídku lucemburského hradu Seeberg z 12. století. V blízkosti lázní se taktéž nachází sopka Komorní hůrka, která byla v činnosti naposledy před 850 000 lety a je nejmladší sopkou ve střední Evropě. Areál lázní je celý nádherně ozdoben květinami, vkusnou architekturou a dokonce si zde můžete u rybníčku Amerika zapůjčit lodičku a vyjet si na romantickou projížďku.
Symbolem lázní je socha malého chlapce s rybou. Socha je dílem sochaře Adolfa Mayerla a pochází z roku 1924. Se sochou chlapce je spojena jedna z nejkrásnějších českých legend a to ta, podle níž každá pacientka, která se dotkne chlapcova palce levé nohy, otěhotní. Originální socha Františka je dnes umístěna v městském muzeu a jeho napodobenina byla umístěna před Společenský dům.
Již před vznikem lázní byl Františkův pramen využíván k léčení nejrůznějších chorob, a to zejména ženské neplodnosti. Františkovy Lázně byly oficiálně založeny v roce 1793 Františkem I. a staly se prvními slatinnými lázněmi na světě. Před 1. Světovou válkou zažily lázně svůj největší rozkvět. Po 2. Světové válce byly lázně také znárodněny, ale přestaly se dále rozvíjet. Rozvoj přišel až v roce 1989, kdy se lázně dostaly do soukromých rukou, lázeňské budovy se začaly obnovovat a služby zlepšovat. To vedlo k zvýšené návštěvnosti lázní zahraničními turisty. Historická část města byla v roce 1992 prohlášena za památkovou rezervaci.